SILVECO HORSE CREAM

SILVECO Horse Cream

Innowacyjny kremowy preparat zawierający aktywne formy srebra. Uelastycznia miejsca przewlekle zmienione, np. stare blizny czy strupy. Idealnie sprawdza się w regeneracji skóry uszkodzonej mechanicznie, np. otarcia od wodzy na skórze klatki piersiowej czy szyi lub otarcia skóry kończyn po gonitwach.

· podrażnienia skóry
· aseptyczne zapalenie skóry
· mechaniczne uszkodzenia

Stosowanie:
Przed nałożeniem kremu należy przeprowadzić toaletę skóry mydłem antyseptycznym. Po wysuszeniu, nanieść krem. Aplikację wykonywać raz dziennie, do ustąpienia zmian.

Ocena skuteczności działania preparatu SILVECO CREAM

Koń rasa: OO, płeć: klacz, wiek: 9 lat , użytkowanie: rajdowe

Stan ogólny: bez zmian
Opis: Powierzchowny ubytek naskórka (otarcie) od wodzy po rajdzie na dystansie 120 km. Zmiana bardzo sucha łuszcząca się.

 

Stan po rajdzie – 120 km

 

Zastosowane postępowanie:

Wykonywano toaletę zmiany antyseptycznym mydłem, po wysuszeniu zmiany nanoszono krem z nanocząsteczkami srebra. Koń nie miał ograniczonego użytkowania w ruchu, pracował normalnie pod siodłem (ok 60-120 minut dziennie),wychodził na padok i do karuzeli.

Efekty:

Po 4 dniach stosowania kremu z nanocząsteczkami srebra zaobserwowano, iż powierzchnia zmiany przestała się łuszczyć a zmiany stała się miękka i elastyczna, w nieznacznym stopniu zmniejszyła swoją powierzchnię. Po 8 dniach zmiana była praktycznie niewidoczna, porosła nową okrywą włosową.

 

Stan po 14 dniach

 

Opakowanie:

Pojemniki 250 g


KUP W SKLEPIE