SILVECO HORSE GEL

SILVECO Horse Gel

Preparat do kopyt zawierający nanokompleksy srebra. Przeznaczony do stosowania na wszelkiego rodzaju ubytki rogu podeszwy. Wspiera regenerację zmian w obrębie strzałki i piętki. Forma żelu z aplikatorem umożliwia precyzyjne nałożenie preparatu.

· gnicie strzałki kopytowej
· wszelkiego rodzaju ubytki puszki kopytowej
· wspomagająco w leczeniu grudy

Stosowanie:

Przed nałożeniem żelu należy przeprowadzić toaletę kopyta mydłem antyseptycznym. Po wysuszeniu, nanieść aplikatorem żel i zabezpieczyć kopyto suchym gazikiem i opaską samoprzylepną. Aplikację wykonywać jeden raz dziennie, najlepiej wieczorem, aż do ustąpienia zmian.

Skuteczność preparatu SILVECO Horse Gel została potwierdzona podczas licznych testów terenowych wykonanych przez lekarzy weterynarii.

Koń rasa: SP, płeć: wałach, wiek: 13 lat , użytkowanie: rekracyjne
Stan ogólny: bez zmian, kulawizna 1,5/5 prawej kończyny piersiowej
Opis: Głęboki bolesny, gnijący ubytek rogu podeszwy w okolicy podstawy strzałki.
Koń wykazywał kulawiznę prawej kończyny piersiowej z powodu bolesnej zmiany w obrębie podstawy strzałki (potwierdzenie źródła pochodzenia kulawizny po wykonaniu znieczuleń diagnostycznych). Duża bolesność zmienionej okolicy podeszwy w czasie badania czułkami kopytowymi.

 

Stan przed leczeniem

 

Zastosowane postępowanie:

Wykonywano toaletę zmiany antyseptycznym mydłem, po wysuszeniu zmiany nanoszono aplikatorem żel z nanocząsteczkami srebra który zabezpieczano suchym gazikiem i opaską samoprzylepną. Zabieg wykonywano codziennie na noc. Rano koń wychodził na piaszczysty padok i do karuzeli na 60 minut ruchu w stępie.
Efekty: Po 7 dniach stosowania zaobserwowano zniesienie kulawizny kończyny wraz z brakiem objawów bólowych w czasie badania czułkami kopytowymi. Zmiana zdecydowanie uległa spłyceniu ale przede wszystkim była sucha i twarda.

 

Stan po 7 dniach

 

Podsumowanie:

Dokumentacja fotograficzna nie oddaje do końca stanu faktycznego, ponieważ procesy naprawcze w obrębie rogu podeszwy wymagają długiego czasu, natomiast zmiany w badaniu klinicznym w spoczynku i w ruchu były bardzo duże. Koń przestał być kulawy, a strzałka nie była już bolesna.

Opakowanie: 160 g


KUP W SKLEPIE