Original PUR.STRUKTUR

MIESZANKA PASZOWA BOGATA WŁÓKNO STRUKTURALNE Z LINII PUR.ITAN

Mieszanka paszowa uzupełniająca

  KUP W SKLEPIE

Dzięki gamie pasz Höveler linia PUR.ITAN, po raz pierwszy oferuje możliwość skarmienia konii wysokiej jakości paszami bez ziaren zbóż i melasy, dostosowanymi zgodnie z  ich wyjątkowymi potrzebami.

  • Aktywuje żucie
  • Podnosi wartość paszy
  • Wydłuża pobieranie paszy
  • Bogata w włókno
  • Naturalna

Pur.Struktur, podobnie jak cała linia Pur.Itan  nie zawiera ziaren zbóż i melasy.

Pur.Struktur jako naturalna pasza strukturalna nie zawiera dodatkowych witamin i minerałów! Może spełniać rolę paszy uzupełniającej jako dodatek do wcześniej  już ustalonej diety żywieniowej, tak aby uzupełnić w niej włókno (błonnik), a tym zachęcić konia do dłuższego jej pobierania i żucia lub stanowić paszę pełnoporcjową.

Pur.Struktur to zbilansowana i smaczna receptura o niskiej zawartości skrobi i cukru z pewną wartością dodaną jaką są wybrane składniki paszy mające działanie prebiotyczne i stabilizujące cały przewód pokarmowy, mając tym samym pozytywny wpływ na równowagę kwasowo-zasadową. Są naturalnie bogate w witaminy i minerały.

Dzięki swojemu unikalnemu składowi Pur.Struktur nadaje się do wzbogacenia w włókno paszy pełnoporcjowej jak również do uzupełnienia (ulepszenia) skarmiania koni sianem zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym.

Miarka Höveler – mieści 550 g paszy – PUR.SENIOR

Zawartość skład i strawność:

Energia strawna DE/kg DM 9,4 MJ
Energia strawna ME/kg DM 7,6 MJ
Białko surowe: 13,0%
Tłuszcz surowy: 5,4%
Włókno surowe: 29,3%
Popiół surowy: 6,9%

Wapń: 0,76%
Fosfor: 0,34%
Sód: 0,08%

Zawartość skrobi: 3,4%
Zawartość cukru: 4,7%

Lucerna, poekstrakcyjna śruta słonecznikowa, łuski nasion słonecznika, tymotka łąkowa, łuski siemienia lnianego, łuski soi, suszony zielony owies, chleb świętojański, płatki z trawy łąkowej i ziół, olej lniany, pulpa z cykorii, wytłoki jabłkowe, makuch z siemienia lnianego, mączka z pestek winogron, olej słonecznikowy, liście mniszka lekarskiego

Lekko pracujące – Jako substytut paszy podstawowej* Średnio pracujące- Jako substytut paszy podstawowej* W celu zwiększenia całkowitej ilości włókna surowego W celu poprawy jakości paszy podstawowej
PUR.STRUKTUR 300 g na 100 kg masy ciała 630 g na 100 kg masy ciała 100-150 g na 100 kg masy ciała 150-200 g na 100 kg masy ciała
Siano 1-1,5 kg na 100 kg masy ciała 1-1,5 kg na 100 kg masy ciała 1-1,5 kg na 100 kg masy ciała 1-1,5 kg na 100 kg masy ciała

* Aby zapewnić optymalne zapotrzebowanie, podczas skarmienia Pur.Struktur jako paszą pełnoporcjową, zaleca się stosowanie dodatku mieszanki mineralnej, np. Höveler Reformin Plus lub Equinova Vitalysan.

Pur.Struktur, odpowiednio dobrany do diety w pełni zapewnia zapotrzebowanie konia na włókno surowe, potrzebne mu do prawidłowego żucia.

Świeża woda powinna być zawsze dostępna.

 

Opakowanie: worek 20 kg,           

  KUP W SKLEPIE