O NAS

Jesteśmy jedną z największych firm w Europie oferujących środki żywienia zwierząt. To co wyróżnia nas na rynku producentów mieszanek mineralno-witaminowych, pasz oraz koncentratów dla zwierząt hodowlanych i czyni nasz biznes wyjątkowym, to przede wszystkim:

Tradycja i doświadczenie

Na rynku polskim funkcjonujemy od 1996 r., ale nasze doświadczanie w branży sięga znacznie dalej, bo 1905 r. W tym czasie poznaliśmy wymagania i potrzeby naszych Klientów i wiemy jak je zaspokajać.

Najwyższa Jakość

Odpowiednio dobrane składniki, sprawdzone metody i komponenty oraz wysoko wykwalifikowany zespół to gwarancja najwyższej jakości oferowanych towarów i usług.

Serwis Żywieniowy

Od momentu powstania firmy świadczymy usługi w zakresie doradztwa żywieniowego. Indywidualny doradca żywieniowy to kompetentna osoba, której zadaniem jest poprowadzić naszego klienta do sukcesu. Nasi doradcy dostępni są na terenie całego kraju!

Szkolenia

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i kompetencjami poprzez organizację cyklicznych szkoleń dla hodowców i dystrybutorów.

Konkurencyjność

Kieruje nami zasada konkurencyjności. Obniżamy własne koszty, następnie niskie koszty przenosimy na klientów w postaci możliwie najniższych cen. Cały zysk przeznaczamy na nowe inwestycje i rozwój firmy, a zatem jej pracowników oraz klientów.

Najlepsze Ceny

Stosujemy sprawdzone rozwiązania dlatego też oferujemy korzystniejsze ceny. System naszych promocji i upustów daje gwarancję uzyskania najlepszych cen!

Transport i dystrybucja

Nasze produkty dostarczane są do klientów za pomocą własnego transportu, bądź za pośrednictwem rozbudowanej sieci dealerów. Własny transport oraz punkty dealerskie zlokalizowane na terytorium całego kraju pozwalają na terminowe dostawy i szybką reakcję na potrzeby hodowców.

Kompleksowe rozwiązania

Rozpoznajemy potrzeby naszego Klienta i proponujemy mu kompleksowe rozwiązania. Oferujemy doskonałe produkty, świadczymy usługi w zakresie doradztwa żywieniowego oraz usługi laboratoryjne. Tworzymy programy żywieniowe i nadzorujemy ich wdrażanie.

Ludzie

W Blattin Polska najważniejszym zasobem są ludzie. Ich wiedza, kompetencje i doświadczenie dzień po dniu prowadzą firmę do sukcesu. Wspólna praca naszego zespołu pozwala na dobrą komunikację z klientem, rozpoznanie i zrozumienie jego potrzeb oraz praktyczne zastosowanie posiadanej wiedzy i zgromadzonego doświadczenia do realizacji celów klienta.


Ponad 100 lat Höveler

Już od ponad 100 lat filozofią firmy Höveler jest produkcja najwyższej jakości paszy dla zwierząt hodowlanych. W ciągu wieku firma stała się wiodącym producentem pasz w Europie. Dziś do firmy Höveler należą cztery zakłady produkcyjne:

  • wytwórnia pasz mineralnych Blattin w Langenfeld,
  • wytwórnia pasz treściwych Höveler w Dormagen,
  • wytwórnia pasz mineralnych Blattin w Seitschen,
  • wytwórnia pasz i koncentratów – Wytwórnia Pasz w Siedlcu (Blattin Polska).

Z ponad 200 pracownikami produkujemy dziś ponad 350 rodzajów produktów. Są to przede wszystkim pasze dla bydła, trzody, koni i drobiu.

Dla wszystkich naszych marek produktów obowiązują następujące zasady:

  • Nasze produkty stały się wysokowartościowe nie tylko dzięki nowoczesnym recepturom, lecz również poprzez ich wysoką jakość.
  • Najwyższą jakość naszych produktów zapewnia kompleksowy i zintegrowany System Zarządzania Jakością. System ten obejmuje wszystkie działania począwszy od kontroli jakości zakupionych surowców, poprzez kontrolę w trakcie trwania procesu produkcyjnego do wyrobu gotowego. Dopiero wówczas produkty otrzymują certyfikat jakości Höveler.
  • System Zarządzania Jakością obejmuje produkcję ściśle według wymagań norm ISO.
  • Obok najwyższej jakości naszych produktów kładziemy nacisk na ich innowacyjność. Dzięki temu w ostatnich latach mogliśmy opracować, przetestować i wypuścić na rynek kilkanaście nowych produktów.
  • Znaczna część innowacji produktowych pochodzi z własnego Działu Rozwoju Produktów funkcjonującego przy wytwórni w Langenfeld.

Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela, Arnolda Hövelera. O doświadczeniu w zakresie produkcji pasz dla koni świadczy numer rejestrowy WZ 100725, pod którym w roku 1905 w Cesarskim Urzędzie Patentowym w Berlinie Arnold Höveler zarejestrował swoją nowatorską paszę.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Langenfeld zaczęło się prężnie rozwijać. Szybko powstawały nowe mieszanki, wszystkie w ramach tej samej koncepcji i zawsze dostosowane do potrzeb ówczesnego rolnictwa. Sąsiedztwo wielu małych gospodarstw rychło doprowadziło do wyprodukowania pasz dla drobiu.Innowacyjny produkt ,,Reformhafers” był pierwszą opatentowaną paszą dla koni w postaci musli, która dokonała przełomu w dotychczasowym, konserwatywnym systemie żywienia owsem i sianem.

Nowatorska pasza powstała z wymieszania owsa z melasą z buraków cukrowych i otrębami pszennymi. Zabieg ten, miał na celu obniżenie udziału owsa w porcji z uwagi na jego wysoki podatek. Höveler zauważył, że po zastosowaniu nowej mieszanki zwierzęta dobrze się rozwijają i chętniej ją pobierają. Wkrótce zaczął rozprowadzać pasze wśród znajomym, a kiedy sprzedaż i zapytania o produkt wzrosły postanowił utworzyć wytwórnię pasz.

Pasze mineralne

Po wojnie synowie Arnolda Karl, Otto i Alfred założyli spółkę i rozszerzyli asortyment o kolejne produkty. W 1949 roku wytwórnia Höveler zaczęła produkować mieszanki mineralne, które od tej pory rozprowadzane były na terytorium całego kraju.

Wiele nowych pomysłów

Prawdziwy boom na pasze mineralne nastąpił w latach 50. i 60. Wtedy też nastąpiła intensyfikacja żywienia zwierząt hodowlanych. Ciągłe innowacje produktowe doprowadziły do tego, że marki „Blattin” jako linia produktów dla bydła oraz „Blattivit” – linia produktów dla trzody chlewnej awansowały do rangi najbardziej znanych pasz mineralnych w rolnictwie.

Bezproblemowość w praktyce

Liczne innowacje produktów np. pierwsza pasza mineralna przeciwko biegunce u krów lub pierwsza granulowana pasza mineralna utorowały drogę do dalszego rozwoju. Kamieniem milowym było wprowadzenie na rynek lizawek mineralno-witaminowych.

Nowoczesne pasze pełnoporcjowe

Również w tym zakresie „Blattin” jest pionierem i liderem na rynku. Oferta produktów firmy jest stale rozszerzana i w chwili obecnej wynosi ponad 350 różnych pasz specjalistycznych połączonych w 8 markach.


Nasze doświadczenie jest Waszym bezpieczeństwem –Filozofią założyciela firmy Höveler było utrzymanie programu żywienia koni na najwyższym poziomie, bazując na najnowszych wynikach badań naukowych prowadzonych nad potrzebami pokarmowymi konia. Już od ponad 100 lat założenie to jest konsekwentnie realizowane, co sprawia, że firma Höveler należy dziś do największych producentów pasz dla koni w Europie. Konie odgrywają ważną rolę w życiu człowieka. To im zawdzięczamy utworzenie w 1905 roku naszego przedsiębiorstwa. Pamiętając o tym, zobowiązujemy się by z wytrwałością dążyć do doskonałości nie zapominając o własnej tradycji.

Doświadczenie, które możecie kupić.
Doświadczenie, któremu zaufały największe stadniny, wiodące ośrodki hodowlane i jeździeckie, a od 2003 roku także Niemiecki Komitet Olimpijski (DOKR).